Ako sa vyrábajú Hotovky z plechovky?

 

 

Tradičnej slovenskej kuchyni sa nič nevyrovná, tak prečo si ju nezobrať so sebou? 

Z jednej takejto myšlienky vznikol geniálny nápad! Čo keby sme jedlo konzervovali do plechovky, a tak mu zaručili dlhú spotrebnú dobu a dokázali si ho zobrať prakticky aj na koniec sveta? Jasné, nebol to prevratný nápad, pretože už vo svete podobné plechovky existujú. My sme však chceli zaručiť len to najlepšie zloženie spolu s domácou slovenskou výrobou.

A teraz sa už nachádzame tu s našími Hotovkami. Hotové jedlá zakonzervované v plechovke bez chemických prísad, ktoré stačí otvoriť a zohriať.

 

 

Ako to teda vyzerá v zákulisí výroby? 

1. Výber surovín

Naším prvým krokom pri výrobe konzervovaných potravín je výber iba tých najkvalitnejších surovín. To zahŕňa výber najčerstvejšieho a najkvalitnejšieho mäsa či zeleniny a ich umývanie a triedenie, aby sa odstránili všetky nečistoty alebo zvyšky. Dôležitým kritériom pri výbere čerstvých surovín je ich pôvod. Vždy sa snažíme podporiť naších lokálnych slovenských dodávateľov, aby sme zabezpečili prvotriednu kavalitu a podporili našu krajinu aj v tomto smere. 

 


 

 2. Varenie jedla a plnenie plechoviek

Keď sú ingrediencie pripravené, uvaríme ich podľa receptu. Jedlá varíme klasickým spôsobom ako doma, nie je za tým žiadna mágia. Uvarené jedlá sa potom ručne plnia do plechoviek, aby sme vedeli zaručiť rovnaký obsah každej plechovky. Následne skontrolujeme ich gramáž a poputujú ďalej na uzatvorenie.

 

 

  3. Uzatváranie plechoviek

Následne plechovky uzatvoríme pomocou poloautomatického hermetického uzatvárača, ktorý vytvorí vzduchotesný uzáver, aby sa zabránilo kontaminácii a znehodnoteniu.

 

 

4. Termosterilizácia

Potom ako sme plechovky hermeticky uzavreli, ich jednotlivo poukládame do počítačom riadeného termosterilizátora. V ňom plechovky strávia 3 hodiny, aby sme zabili všetky mikroorganizmy a spory, ktoré spôsobujú kazenie potravín. Práve kvôli tomuto kroku vám vieme zabezpečiť 3 roky spotrebnú dobu bez pridanách konzervantov a stabilizátorov.

 

 

5. Hotovo

Po sterilizácii sú plechovky ochladené, označené názvom produktu a dátumom zakonzervovania. Takto hotový produkt si už len zakúpite na našej stránke alebo u našich odberateľov v rôznych kamenných prevádzkach.

 

 

Proces výroby našich konzerovaných jedál sa skladá z viacerých dôležitých bodov, ktoré sú nevyhnutné na zabezpečenie toho, aby konzervované potraviny boli bezpečné, výživné a chutné. Či už hľadáte rýchle a jednoduché jedlo alebo sa chcete zásobiť základnými potravinami v špajzi, konzervy sú skvelou voľbou pre každého, kto si chce po celý rok vychutnať čerstvé a chutné jedlo.

Tak čo, ste pripravení si spraviť zásobu vo vašej špajzičke?

Nakúpte si Hotovky z plechovky už dnes a vychutnajte si svoje obľúbené jedlo kdekoľvek, teraz s 10% zľavou. Použite kód HZP10 pri dokončení objednávky pre uplatnenie zľavy. 

 

     

 

 


        
Späť do obchodu