História konzervovania a Napoleon. Čo majú spoločné?

nicolas appert_small

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vedeli ste, kde siaha história konzervovania a kto bol “Otec kozervovania"?
Bolo to pekne dávno - v roku 1975 a môže za to Francúz, hoteliér, pivovarník, kuchár a cukrár - Nicolas Appert (1748 – 1841). Narodil sa ako deviate z jedenástich detí.

Ako k došiel k nápadu? Sám Napoleon Bonaparte ponukol 12 tisíc frankov (na tú dobu pekný peniaz) tomu, kto dokáže vymyslieť užitočný spôsob konzervovania potravín pre svoju armádu. V tom čase sa jedlo ľahko kazilo, a preto vojaci trpeli.
V roku 1795 začal N. Appert experimentovať so spôsobmi konzervovania potravín. Appertov najznámejší vynález bol na svoju dobu ohromujúci a trvalo mu možno 15 rokov, kým sa zdokonalil. Objavil proces, ktorý zabraňuje kazeniu potravín. Darilo sa mu s polievkami, zeleninou, mliečnymi výrobkami, džemami a sirupmi. Jedlo vložil do sklenených nádob, zatvoril korkom a tesniacim voskom a vložil do vriacej vody.

Keď jednotky ochutnali sviežosť jeho vynálezu, odmena putovala práve jemu. Armáda tak vďaka jedlu boli silnejšie a mohla dlhšie pochodovať. Cieľ bol splnený a základy konzervovania boli oficiálne na svete.
Trvalo až 50 rokov, kým Louis Pasteur dokázal vysvetliť, prečo sa takto ošetrené potraviny nekazia: teplo zabíjalo mikroorganizmy v potravinách a utesnenie bránilo vstupu iných mikroorganizmov do nádoby

Appert svoje postupy zhrnul v knihe L’Art de conserver les substance animales et végétales (Umenie konzervovať živočíšne a rastlinné látky), v roku 1810 bolo vytlačených 6000 kópií. Bola to prvá kniha svojho druhu o moderných metódach konzervácie potravín.

V roku 1810 britský vynálezca a obchodník Peter Durand patentoval svoju vlastnú metódu, tentoraz však nie vo fľašiach, ale v plechovke, čím sa vytvoril moderný proces konzervovania potravín.

 

cans-g4800a3b14_1920

 

Čo bolo potom?
Nicolas Appert použil peniaze na založenie prvej komerčnej konzervárne – Dom Appertovcov v Massy, ktorý fungoval od roku 1812 do roku 1933. Spoločnosť Appert tiež vyvinula bujónovú tabletu a zdokonalila autokláv. Na počesť Apperta sa niekedy volá konzervovanie “apertizácia”. Podľa Louisa Pasteura je zas pomenovaná pasterizácia.

V neľahkých časoch vznikali užitočné vynálezy. Konzervuje sa dodnes.

 

Autor: R. Reháková / október 2021

Foto: zdroj Pixabay

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie